Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Aarti i Devika, historia jednej mamy i jej małej córeczki.
14.jpg


Na tym zdjęciu jest Dagmara i sześciomiesięczna Devika. Maleństwo wyciągnęło rączki i Dagmara została jej nianią na parę godzin. To wszystko się działo w fundacji, od której kupujemy nasze ręcznie tkane materiały.

Czy myślałaś kiedykolwiek o tym, że tylko dlatego, że jesteś kobietą dla swojej rodziny mogłabyś być niewygodnym jej członkiem. W Indiach chłopiec jest prawdziwym skarbem. Jak się ożeni rodzina dostanie posag. Jego żona będzie miała obowiązek zajmować się swoimi teściami. W praktyce być ich służącą. Kiedy rodzi się dziewczynka trzeba zacząć oszczędzać na posag. Kiedy rodzi się druga trzeba jeszcze bardziej oszczędzać. Ale kiedy rodzi się trzecia to już prawdziwe nieszczęście. Oczywiście często jest to „wina” matki, co syna nie umie urodzić.

Devika jest trzecią córką Aarti. Jej przyjście na świat nie było radosne, przecież miała być chłopczykiem. Devika z dwumiesięczną córeczką na rękach przyszła do WomenWeave szukając pracy. Potrzebowała pieniędzy, żeby nakarmić maleństwo. Dziś Devika ma już roczek. Do WomenWeave, gdzie pracuje jej mama przychodzi codziennie. I ma tam cudowną 200 osobową rodzinę. Jest kochana i rozpieszczana. Jest szczęśliwym dzieckiem. W czasie gdy Aarti tka piękne jedwabie małą zajmuje się opiekunka. Jak to mówią – it takes a village to raise a child (potrzeba całej wsi, żeby wychować dziecko), Aarti znalazła tę wieś w WomenWeave.

Dla fundacji Women Weave ważny jest dobrostan pracowników. Młode kobiety mogą tam pracować, bo jest ktoś kto zajmie się ich dziećmi. Są w bezpiecznym miejscu. Czasem jest to dla nich jedyna możliwość przetrwania.

My w Touch’u nie tylko wiemy dużo o tym jak robione są nasze materiały. Wiemy też kto je robi, każdy kupon jest podpisany imieniem tkaczki. Kiedy dotykamy naszych ubrań to widzimy te kobiety, które dla nas nigdy nie będą anonimowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl